1 grudnia 2008

Gwiazda pięcioramienna


SYMBOLE WROGA
Gwiazda pięcioramienna

Zbliża się "gwiazdka" więc tym razem będzie o gwiazdach, a konkretnie o pentagramach.

Symbol ten jest ulubionym znakiem okultystów, satanistów a zwłaszcza masonów. Jako pierwsi zaczęli przypisywać mu nadzwyczajne znaczenie pitagorejczycy - tajna i tajemnicza organizacja w starożytnej Helladzie. Pentagramu odwróconego ("rogami" do góry) używają w swych obrzędach czciciele Szatana - głowa kozła wpisana w gwiazdę.

Wolnomularze, którzy również upodobali sobie ten symbol, często umieszczają go na swych dokumentach, pieczęciach, strojach rytualnych oraz przy dekoracji lóż. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż nie bez kozery gwiazda pięcioramienna znalazła się na fladze Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej - pierwszego kraju, który realizować począł ideały "braci fartuszkowych" i których "ojcem założycielem" byli co do jednego masoni. Od tego czasu - co znamienne - prawie wszystkie republiki w Ameryce Łacińskiej i w Europie przyjęły jako element swojego godła właśnie pięcioramienną gwiazdę. Związek Sowiecki nie stanowi tu wyjątku. Rewolucjoniści - poczynając od Mazziniego i Garibaldiego a na Leninie, Trockim i Fidelu Castro kończąc, również używali tego znaku. Flaga Zjednoczonej Europy (V.E) - tworu niewątpliwie masońskiego - komponuje się z 12 pięcioramiennych gwiazdek. Jest coś perwersyjnie przewrotnego w wykorzystaniu w tym wypadku tego właśnie symbolu. Otóż jak głosi objawienie św. Jana Apostoła - Matka Boża ma "wokół głowy koronę z gwiazd dwunastu" (Ap. XII.1). Czyżby więc było to świadome nawiązanie do Apokalipsy i próba wydrwienia chrześcijańskiego przesłania? Św. Augustyn nazywa przecież Diabła "małpą Pana Boga"...

Znamienne jest, że pięcioramienne gwiazdy widnieją również w emblematach organizacji międzynarodowych, że wymienię tylko Stowarzyszenie Esperantystów, które propaguje dla wszystkich narodów wspólny sztucznie utworzony język.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, wśród życzeń należałoby wymienić by w naszym życiu świeciła nam Betlejemska Gwiazda (nie blask satanistycznego pentagramu).

"Gwiazdo świeć - kolędo leć!"

Grzegorz Piotr Wysok

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz