13 marca 2010

Skandal na katolickim uniwersytecie

Na ręce
o. Gerarda Stockhausena SJ
rektora University of Detroit Mercy
e-mail: gstock@udmercy.edu

Petycja

Katolicka uczelnia University of Detroit Mercy zamieściła na swej stronie internetowej w dziale "Kariera i zasoby zawodowe" link polecający Planned Parenthood, największą organizację aborcyjną na świecie. Znalazł się tam również odnośnik do organizacji proaborcyjnej National Organization for Women (NOW). Ponadto prof. Jane Schaberg, wykładająca na University of Detroit Mercy religioznawstwo jest członkinią NOW, a także Catholics for Choice (Katolicy na rzecz Wyboru) - ruchu działającego przy Organizacji Narodów Zjednoczonych, który domaga się liberalizacji aborcji oraz pozbawienia prawa głosu Watykanu w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

Prof. Jane Schaberg jest także autorką bluźnierczej książki pt. "Nieślubne pochodzenie Jezusa Chrystusa. Feministyczno-teologiczna interpretacja relacji o niemowlęctwie". Ta ordynarna praca próbuje między innymi dowieść, że Jezus Chrystus został poczęty w wyniku gwałtu. Stanowczo domagamy się zdjęcia linku do NOW jak również usunięcia wszelkich wzmianek na temat zbrodniczej Planned Parenthood ze strony internetowej University of Detroit Mercy. Aborcja jest grzechem śmiertelnym, a katolickie uniwersytety powinny opowiadać się za cnotą.

Redakcja "Biuletynu"


Foto:
Wyk. Tadeusz Zieliński

9 VI 2009 r.
Siedziba KIK w Lublinie.
Na zdjęciu - Michał Krupa z Organizacji
Monarchistów Polskich w Lublinie

"America First!" to tematyka interesującego wykładu, jaki odbył się 9 czerwca 2009 r. w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej w Lublinie. Michał Krupa w swoim wystąpieniu przypomniał koncepcję organizacji życia społecznego Patrica Buchanana. Nazwisko Buchanan z całą pewnością nie jest obce osobom nawet tylko odrobinę zorientowanym w meandrach amerykańskiej sceny politycznej. Jest to jeden z tych publicystów, który mimo marginalnego poparcia konsekwentnie krytykuje dominującą wśród Republikanów linię neokonserwatyzmu oraz wpływy lobby proizraelskiego w USA.

Pat Buchanan jest przekonany o tym, że dzisiaj świat rządzi się dokładnie tymi samymi prawami, którymi rządził się w przeszłości. Ostrzega, że obecna kultura zdominowana przez środowiska liberalne doprowadzi do zagłady cywilizacji zachodniej. Po pierwsze, z powodu upadku religii i autorytetów, po drugie z uwagi na legalność i szeroki dostęp do antykoncepcji oraz aborcji, po trzecie z powodu siły, jaką niesie ogromny wzrost demograficzny odnotowywany wszędzie indziej, tylko nie na Zachodzie. Zdaniem Buchanana obecna rzeczywistość przeżarta do głębi przez liberalizm jest w stanie kryzysu, gdyż tworzy pluralistyczną kulturę składającą się z wielu nurtów zamiast trzymać się ściśle określonych ram jednokulturowości. Dlatego wzywa do walki o konserwatywną zmianę społeczną, która musi dokonać się na szeroką skalę, aby być skuteczną.

Tadeusz Zieliński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz