22 listopada 2008

Zapomniany 13 grudnia


Godło Polski z lat 1919-1927
__________


Zapomniany 13 grudnia

13 grudnia 1927 a więc rok po przewrocie majowym - rozporządzeniem prezydenta Mościckiego ówczesne władze (zdominowane przez masonów) dokonały zmiany herbu Państwa Polskiego.

W miejsce wizerunku orła nawiązującego do czasów I Rzeczypospolitej - w zamkniętej koronie zwieńczonej krzyżem - wprowadzono orła z dwoma masońskimi pięcioramiennymi gwiazdkami na skrzydłach i otwartej koronie bez krzyża. Była to jak należy przypuszczać swoista demonstracja programu politycznego nowej ekipy wyniesionej do władzy przez zamach majowy Piłsudskiego, a przekuta na czytelny symbol. Oto odrzuca się chrześcijańskie dziedzictwo Polski a w to miejsce wprowadza symbolikę nowoczesną, masońską i laicką. Taki stan rzeczy trwał do 11 listopada 1956 kiedy to rząd emigracyjny zdecydował się dodać do korony krzyżyk nie zmieniając jednak rysunku godła i pozostawiając pięcioramienne gwiazdki - fakt, że nieco w zawoalowanej formie.


Herb R.P. wg wzoru z 1927 r.
__________


W roku 1989 - gdy zdecydowano w kraju o przywróceniu orłowi korony nawiązano (mimo protestu środowisk narodowo chrześcijańskich) do wzoru godła z 1927 roku. Taki stan obowiązuje do dziś.

W chwili gdy los niepodległości i tożsamości narodowej Polski waży się- warto pomyśleć o powrocie do tradycyjnej formy heraldycznej. Na to, że uczynią to obecne władze trudno liczyć dobrze jednak aby przynajmniej środowiska narodowe w swoich publikacjach posługiwały się wyłącznie wizerunkiem orła z krzyżem (6). Będzie to swoista demonstracja a w przyszłości (po zwycięstwie) przywrócimy Królewskiemu Ptakowi jego chrześcijańską koronę. Zmiana wizerunku orła dzisiaj byłaby wyłącznie przysłowiowym kwiatkiem do kożucha.

Grzegorz Piotr Wysok

__________

6) Rzecz ciekawa, że orzeł z krzyżem przetrwał jako znak Wojska Polskiego.

2 komentarze:

  1. A mnie zastanawiają pięcioramienne gwiazdki na pagonach wojskowych - czy to aby nie robota masonerii? Wie pan czyj to pomysł?

    OdpowiedzUsuń
  2. No cóż dodać - jak się nie zna własnych symboli narodowych, ani symboliki chrześcijańskiej, ni narodowej to i głupoty pisze się jak wyżej. Na dodatek wstawiając to masonów, a gdzie cykliści?

    OdpowiedzUsuń