2 czerwca 2010

Marsz dla Jezusa Króla Polski


Na zdjęciu:
od lewej - Grzegorz Wysok
i redaktorzy "Biuletynu" Piotr Sławiński
oraz p. Krzyżanowski


8 maja 2010 roku ulicami miasta Krakowa przemaszerowała kilkutysięczna manifestacja zwolenników intronizacji Jezusa Chrystusa. Idąc od wzgórza Wawelskiego oraz niosąc transparent z napisem "Jezus Królem Polski" redakcja "Biuletynu" wspólnie z innymi uczestnikami pochodu przemaszerowała pod kurię biskupią przy ul. Franciszkańskiej, aby po modlitwie przejść następnie pod kościołem Mariackim na cmentarz Rakowicki, gdzie odbyła się Msza Święta. Jednym z inicjatorów demonstracji był ks. Piotr Natanek z archidiecezji krakowskiej będący zwolennikiem nawracania żydów oraz przeciwnikiem przyjmowania komunii świętej na stojąco. Za swoje "poglądy" otrzymał od kardynała Stanisława Dziwisza surowy zakaz wystąpień publicznych, zamieszczania tekstów oraz rozprowadzania własnych publikacji.

Chociaż kult Chrystusa Króla głosi się w Kościele Powszechnym od kilkudziesięciu lat to jednak żadna władza świecka nie ogłosiła do tej pory Jezusa królem. W 1925 r. papież Pius XI ustanowił święto ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Z tej okazji powstał obraz Chrystusa jako Króla z sercem w cierniowej koronie i z insygniami królewskimi. Przed wojną propagatorką kultu Chrystusa Króla w Polsce była krakowska mistyczka Rozalia Celakówna. W 1951 roku uroczystego aktu Intronizacji Chrystusa Króla dokonał prymas Stefan Wyszyński. Obecnie kilkadziesiąt grup w kraju stara się o intronizację Chrystusa, między innymi Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ojczyźnie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół s. Rozalii Celakówny.

Tadeusz Zieliński

__________

Prezentuję film z manifestacji dla Chrystusa Króla Polski, jaka odbyła się 8 maja 2010 roku w Krakowie. Marsz był wspaniałym świadectwem Narodu Polskiego o jego wierze i pragnieniu, by Pan Jezus został uznany Królem Polski. Udział w pochodzie licznych delegacji przybyłych z najodleglejszych stron Polski, ich postawa oraz zaangażowanie pozwalają żywić nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone, że Polska w dniu kary może ocaleć. Reportaż nakręciła i zmontowała redakcja "Biuletynu".

Tadeusz Zieliński

Video 1:
Króluj nam Chryste!

Powyższy film można również obejrzeć
w lubelskiej rozgłośni pod adresem -
http://www.youtube.com/user/mndystrybucja

__________

Serdecznie zapraszamy
na wykłady organizowane przez lubelski
Klub Inteligencji Katolickiej

Program spotkań klubowych
w miesiącu VI 2010 r. -

- 1 czerwiec (wtorek) - mgr Kazimierz Przybyłko
"Czynniki genetyczne i ekologiczne rozwoju człowieka"
- 2 czerwiec (środa) - dr Marcin Paluch
"Cykl: Zimna wojna w Europie oraz na świecie.
cz.: II NATO i konflikty zbrojne"
- 7 czerwiec (poniedziałek) - mgr Grzegorz Karbowiak
"Urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Sylwetki kandydatów w dokumentach władz Polski Ludowej"
- 10 czerwiec (czwartek) - dr Agnieszka Gałecka
"Cykl: Nieznane dzieje znanych postaci.
cz.: VII Stanisław Wyspiański"
- 11 czerwiec (piątek) - mgr Remigiusz Broniarek
"Najemnicy - żołnierze. Służba dla idei czy pieniędzy"
- 15 czerwiec (wtorek) - mgr Adam Pawłowski
"Białe plamy historii Polski XVII w."
- 17 czerwiec (czwartek) - mgr Michał Krupa
"Teoria stosunków międzynarodowych Morgenthaua"


Spotkania odbędą się
w budynku KiK przy ul. Rayskiego 3
w Lublinie o godzinie 17.00

Wstęp wolny!

2 komentarze:

  1. Chrystus jest Królem Wszechświata, należy Mu oddać hołd i przyjąć Jego Prawa. A tymczasem po komunistycznej niewoli Chrystus Król jest detronizowany w naszym kraju. Redaktor katolickiego pisma przyczynia się do zdjęcia krzyża z korony godła polskiego, Polska w większości kraj katolicki nie ma krzyża w godle polskim, rząd i parlament nie przyjmuje Praw Chrystusa Króla, partie są w większości postkomunistyczne lub liberalne, jest tendencja do odrzucenia Krzyża, poparcie dla in vitro, dla aborcji, nieuczciwość, prywata, zakłamanie, większość katolicka zmuszana jest do fałszywej tolerancji, gdzie tu Prawa Królewskie Chrystusa Króla? Kto się boi tych praw? Prawdziwy katolik chyba nie powinien. W jaki sposób Polska może być uratowana przed falą zła, korupcji, prywaty i zanikania wartości, dlaczego tak wściekle atakuje się katolików i Krzyż? Chrystus jest Królem, Jego władza nie pochodzi z tego świata, ale dał nam Ewangelię, a my odrzucamy Jego Królewskie Prawa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękna inicjatywa i piękny marsz. Ale czy nie zastanawia was ta skromność liczebna? Przecież sami krakowianie to setki tysięcy ludzi uznających Jezusa za najwyższego Boga i władcę, a jednak ich tam nie było. Dlaczego? Bo większość prostych ludzi przywykła umiejscawiać Boga li tylko w sferze "wydarzeń duchowych" nie potrafiąc w pewnym sensie zracjonalizować i zmaterializować Jego Osoby. Powiecie pewnie, że wystarczy głęboka wiara i zrozumie się w lot teorię i praktykę Intronizacji. Być może,
    ale w takim razie w Polsce wierzy tylko pół tysiąca osób?

    OdpowiedzUsuń