10 czerwca 2010

Pielgrzymka do NMP w Licheniu

- Original Message -
From: Wojciech Deresinski
To: "mndystrybucja@o2.pl"
Sent: Monday, June 21, 2010 3:08 PM
Subject: zaproszenie

Witam serdecznie!
Bardzo proszę przeczytać i rozpowszechniać informacje w załącznikach. Jeśli chcecie Państwo otrzymywać dalsze informacje na temat Stow. Mancinelli, Jezusa Chrystusa oraz Maryi Królowej Polski to proszę odpisać "tak", podać imię nazwisko i miejscowość zamieszkania. Jeśli nie, proszę odpisać "nie". Informacje będą otrzymywać tylko osoby, które odpiszą "tak". Informacje w załączniku proszę również przekazać Pani mecenas Elżbiecie Zimeckiej oraz pozdrowić Ją ode mnie. Miałem przyjemność ją filmować na spotkaniu z ks. Kiersztynem w Poznaniu w listopadzie 2009 roku.

Pozdrawiam!
Wojciech Deresiński
Sekretarz Stow. MancinelliZaproszenie na pielgrzymkę

Stowarzyszenie Mancinelli zaprasza na Pielgrzymkę do Królowej Polski w Licheniu w dniu 15 sierpnia 2010 roku. W roku tym obchodzimy 400-lecie objawienia Maryi na Wawelu. W czasie pielgrzymki będziemy prosić przede wszystkim aby dzień 15 sierpnia został ogłoszony świętem niepokalanej i wniebowziętej Królowej Polski jako Królowej Narodu i Państwa Polskiego zgodnie z objawieniami maryjnymi, jakie miał o. Juliusz Mancinelli, uznanymi przez papieża Aleksandra VII.

Dalszymi intencjami są, aby cały świat poznał, że 8 maja 1610 roku Maryja przyszła do Polaków na Wawel oraz powiedziała: JA JESTEM KRÓLOWĄ POLSKI to jest Ego Sum Regina Poloniae. Aby Mancinelli, orędownik Polski wybrany przez Maryję Pannę został beatyfikowany i kanonizowany. Aby Pan Bóg obudził i oświecił Polaków. Aby zostali uwolnieni z czyśćca wszyscy Polacy, którzy poświęcili i oddali życie za całkowicie wolną i katolicką Polskę. Aby nastąpiła całkowita jedność Kościoła i Państwa Polskiego. Aby wszyscy Polacy zaangażowali się i w pełni zjednoczyli w modlitwie i Polsce Narodowej. Aby jak najszybciej nastąpiło nawrócenie Rosji i prawdziwe pojednanie polsko-rosyjskie w Duchu Świętym. Aby intencje osobiste pielgrzymów zostały wysłuchane i spełnione. Do naszej pielgrzymki pod patronatem Niepokalanej i Wniebowziętej Królowej Polski prosiliśmy wszystkich świętych polskich oraz zmarłych zasłużonych dla Polski. Będziemy modlić się także za dusze zasłużonych dla Polski Polaków i cudzoziemców.

Program pielgrzymki:

07.30 - wyjazd z Placu Mickiewicza
08.00 - wyjazd z parkingu przy Lidlu
10.00 - Koszuty Małe - Koronka do Ducha Świętego
10.30 - Koszuty Małe - Msza do Ducha Świętego
11.30 - kolportaż materiałów informacyjnych
12.00 - wyjazd do Lichenia przez Grąblin
13.00 - obejrzenie trzech miejsc objawień w Grąblinie
14.00 - przyjazd do Lichenia
14.15 - rozwijanie flag i transparentów
14.45 - wejście do Bazyliki
15.00 - wspólna fotografia przy Bazylice
15.15 - spotkanie z pielgrzymami z całego świata
15.30 - dystrybucja materiałów o Królowej Polski i Mancinellim
16.00 - powrót przed pomnik JP II - czas wolny
18.00 - wyjazd z Lichenia
20.00 - powrót do Poznania

Planujemy zamówić autobus na około pięćdziesiąt osób. Wówczas koszt biletu wynosić będzie 25 zł. Auto musi być zarezerwowane minimum 14 dni przez wyjazdem, dlatego zapisy polegać będą na wpłacie bezzwrotnej w wysokości 15 zł. Przedpłaty zbiera Pan Wojciech Deresiński do dnia 30 lipca. Jeśli będzie zbyt mało chętnych to zrezygnujemy z autobusu, zwrócimy pieniądze i pojedziemy samochodami.

__________

Królowa Polski w Koszutach Małych

8 maja 2010 roku Stow. Mancinelli uczciło 400 rocznicę objawiania NMP organizując z tej okazji uroczystość w Koszutach Małych k/ Słupcy w Wielkopolsce. Uroczystą Mszę Świętą celebrował proboszcz parafii św. Bartłomieja ks. Ksawery Wilczyński, który od wielu lat propaguje świętość Mancinellego i Jego objawienia. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13.00 poświęceniem flag Stowarzyszenia. Potem została odmówiona Koronka do Ducha Świętego, a po niej odprawiona Msza Święta w intencji wznowienia procesu beatyfikacyjnego Juliusza Mancinellego. W czasie Mszy wszyscy członkowie Stowarzyszenia Mancinelli poświęcili się Duchowi Świętemu oraz zawierzyli siebie i stowarzyszenie Niepokalanej oraz Wniebowziętej Królowej Polski. Niektórzy członkowie stowarzyszenia złożyli Ślubowanie, będące kontynuacją Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza w odniesieniu do warunków oraz czasów współczesnych. Otrzymali oni pod koniec nabożeństwa specjalne osobiste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z gośćmi honorowymi, którymi byli: Arno Giese, autor książki "Królowa Narodu", Tadeusz Kunda, założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia "Effatha" oraz p. Krzysztof Zagozda, redaktor naczelny portalu www.propolonia.pl. Na placu zostały ustawione stoliki z książkami i materiałami informacyjnymi. Około godziny szesnastej goście w asyście członków stowarzyszenia udali się na plebanię na posiłek i rozmowy. W sumie w uroczystości uczestniczyło niespełna sto osób. Część przyjechała specjalnie na tę okazję wynajętym autobusem. Pogoda dopisała, a atmosfera duchowa była uskrzydlająca. Cała uroczystość została bogato sfotografowana i sfilmowana.

Wojciech Deresiński
tel. 0-663-695-644

2 komentarze:

  1. JESTEM POZNANIANKĄ, OD URODZENIA MIESZKAM W POZNANIU I PIERWSZY RAZ W ŻYCIU MIAŁAM OKAZJĘ ZOBACZYĆ PODĄŻAJĄCYCH PIELGRZYMÓW. NAWET ŁZA ZAKRĘCIŁA MI SIĘ W OKU GDY WIDZIAŁAM MATKI Z WÓZKAMI I MALEŃKIMI DZIECIĄTKAMI, A TAKŻE MŁODZIEŻ NA WÓZKACH INWALIDZKICH. ZAWSZE CHCIAŁAM TEŻ SIĘ WYBRAĆ NA TAKĄ PIELGRZYMKĘ, ALE NIGDY NIE WIEM GDZIE SIĘ ZGŁOSIĆ? CZY KTOŚ MI POWIE GDZIE? BO U NAS W POZNANIU W MOJEJ PARAFII NIGDY TAKA PIELGRZYMKA NIE SZŁA...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja już uczestniczyłem z żoną w pielgrzymce do Królowej Polski w Licheniu w ubiegłym roku. Naszym przewodnikiem duchowym był ks. Piotr, a przewodniczką pani Iwona. Jesteśmy zbudowani zaangażowaną postawą i bogatą wiedzą księdza oraz pani Iwony w niestrudzonym oprowadzaniu nas po miejscach świętych i zapoznawaniu ze Słowem Bożym. Pielgrzymce towarzyszyła serdeczna i przyjazna atmosfera, którą stwarzały wyżej wymienione osoby scalając grupę. Od strony organizacyjnej pielgrzymka była wzorowo przygotowana i zrealizowana. Być może w tym roku wyruszymy na pielgrzymkę z Waszym stowarzyszeniem.

    OdpowiedzUsuń