5 czerwca 2010

Marek Jurek w Lublinie


Foto 01:
Wystąpienie Marszałka Sejmu
Marka Jurka w Klubie Inteligencji
KatolickiejFoto 02:
Mała sala lubelskiego KIK
nie była w stanie pomieścić licznie
przybyłej publicznościFoto 03:
Dyskusja była inspiracją do
stawiania kolejnych pytań. Spotkanie
prowadził prof. Mieczysław Ryba
z KUL

10 lutego 2010 r. o godzinie 17.00 w lubelskim Klubie Inteligencji Katolickiej odbyło się spotkanie z byłym Marszałkiem Sejmu Markiem Jurkiem, który wygłosił wykład pt. "Niezbędność prawicy chrześcijańsko konserwatywnej dla Polski". Oprócz możliwości bezpłatnego nabycia naszego "Biuletynu" obecni na sali mogli wysłuchać aktualnej oceny politycznej dokonanej przez referenta jako byłego obserwatora walki toczonej między dwiema największymi partiami w Polsce. W dalszej części interesującego wykładu Przewodniczący Prawicy poinformował zebranych, że wystartuje w wyborach prezydenckich. Jak zaznaczył będzie kandydował, ponieważ "nasze państwo i życie publiczne potrzebuje zmian". Opowiedział się przeciwko przyjęciu euro oraz za budową chrześcijańskiego forum w Europie. Musimy naprawić chory system polityczny i możemy to zrobić wspólnie. Wierzę w polski naród, ponieważ jest on naszym największym kapitałem. Jesteśmy wielkim krajem od którego zaczęło się zwycięstwo wolnego świata w walce z komunizmem - mówił na spotkaniu.Marek Jurek jest kandydatem poważnym oraz potrzebnym. Dobrze wypada w debatach publicznych, cieszy się mirem u wielu biskupów, a co najważniejsze - jest numerem jeden w obszarze dla Polaków newralgicznym tzn. ochronie życia poczętego oraz obecności wartości chrześcijańskich w życiu publicznym. Reprezentując na prawicy wartości bliskie znacznemu jej odłamowi daje komfort wyboru tym wszystkim, których prezydentura Lecha Kaczyńskiego wyraźnie rozczarowała. To oznacza, że spora część elektoratu może ulokować swoje sympatie po stronie tego kandydata, który zerwie z socjalizującą i nieostrą aksjologicznie polityką PiS. W trakcie spotkania wywiązała się dyskusja w czasie której poseł odpowiedział na serię pytań, między innymi o sytuację zagraniczną Polski, stanowisko w sprawie in vitro i o przyszłość gospodarczą naszego kraju. Po wykładzie można było nabyć książkę "Dysydent w państwie POPiS" będącą niezwykle żywą rozmową braci dziennikarskiej na temat poglądów oraz działalności politycznej prelegenta. Poniżej prezentuję dwa krótkie filmy z wykładu. W pierwszym p. Marek Jurek mówi o interesie narodowym oraz potrzebie budowy nowego systemu polskiej polityki. W drugim reportażu Przewodniczący Prawicy RP kreśli wizję polityki europejskiej, a pytanie zadaje redaktor "Biuletynu" p. Sławomir Krzyżanowski.

Tadeusz Zieliński
(tekst + zdjęcia)

Video 1:
Marek Jurek
o sieciowej geopolityce

Video 2:
Marek Jurek
o doktrynie europejskiej

Powyższe filmy można również obejrzeć
w lubelskiej rozgłośni pod adresem -
http://www.youtube.com/user/mndystrybucja

Redakcja "Biuletynu"

2 komentarze:

  1. Popieram Marka Jurka i w I turze wyborów prezydenckich właśnie na niego oddałam mój głos. Teraz jednak uważam, że sytuacja zmusza do wykazania się nie tyle pragmatyzmem, ile realizmem. Te wybory to nie tylko walka o prezydenturę, ale o kształt całej Polski i dlatego jest ważne, żeby ten pożądany przez nas kształt możliwie najpełniej uwyraźnić. Zwolennicy innej niż bym sobie życzyła perspektywy dla Polski traktują rzecz bardzo poważnie i dlatego nie można sobie pozwolić na żaden możliwy do uniknięcia błąd. Dlatego w II turze zagłosuję na Jarosława. I nie będzie to wybór negatywny, podyktowany tylko potrzebą sprzeciwu wobec kandydatury Komorowskiego! Kaczyński przez całe minione 20 lat był w mojej ocenie na pewno najinteligentniejszym politykiem na polskiej scenie, sprawnym w działaniu i przede wszystkim prezentującym najbardziej spójną i całościową wizję polskiej polityki. Z takimi zaletami plasował się nie tyle w czołówce pierwszoplanowych osobistości czynnie zaangażowanych w działalność polityczną, co w pewnym sensie stanowił wśród nich wręcz odrębną klasę.Dlaczego wobec tego w I turze wyborów oddałam głos na Jurka? Dlatego, że on z kolei jest mi najbliższy pod względem przekonań na temat etyki społecznej, nie tylko zresztą w dziedzinie ochrony życia, chociaż w tym obszarze występuje najgłośniejszy odzew społeczny.

    OdpowiedzUsuń
  2. Marek Jurek to ideowy człowiek. Byłem na jego wiecu wyborczym. Jest za polityką prorodzinną, za utrzymaniem naszej polskiej waluty, a przede wszystkim za normalnością, a nie oszustwem i złodziejstwem! W minionych wyborach jak najbardziej oddałbym na niego głos gdyby nie to, że wówczas zbyt zagrażała nam wygrana zwolennika Rosji - Pana Bronka, dlatego też głosowałem na Kaczyńskiego (również prawego człowieka, inteligentnego i przedsiębiorczego polityka mimo, że media, które są oczywiście w rękach PO cały czas pokazywały go w negatywnym świetle). Jurek i Kaczyński to chyba jedni z nielicznych polityków, którym rzeczywiście zależy na Polsce!

    OdpowiedzUsuń