20 kwietnia 2010

Donald Tusk wreszcie nagrodzony!


Foto:
Wyk. Tadeusz Zieliński
Na zdjęciu - kol. Adam Leks


ROZMOWY KTÓRE MIEWAŁ
KRÓL SALOMON MĄDRY

Felieton Adama Leksa

Wśród wiecznych utyskiwań rodaków niezadowolonych z prób przychylania im nieba okazało się, że znalazł się w Europie ktoś kto umiał należycie docenić zalety naszego premiera, których wyliczyć nie w sposób. Gazeta "Dziennik" pisze: "13 Maja, w święto Wniebowstąpienia odbędzie się znacząca dla Europy uroczystość. W Sali Koronacyjnej ratusza w Akwizgranie Donald Tusk odbierze nagrodę Karola (Wielkiego moje). Warto przeczytać listę dotychczasowych laureatów (Jan Paweł II, Churchill, B. Clinton), by docenić wagę wyróżnienia. To nagroda w Europie wyjątkowa, a Donald Tusk będzie pierwszym laureatem, któremu nagrodę wręczy urzędujący kanclerz Niemiec Pani Angela Merkel. Wyróżnienie jest więc podwójne".

Wobec powagi nagrodzonych laureatów postać naszego premiera wreszcie zaświeci pełnym blaskiem. I chyba o to im chodzi. Termin wręczania nagrody również nie jest przypadkowy, albowiem tego dnia nasz Donald dozna wniebowstąpienia. Myślę, że im więcej będzie przybywać laureatów typu premieru Tusku czy "profesora" Władysława Bartoszewskiego, tym lepiej będzie dla niej ich nie wymieniać, niż o nich wspominać. Chyba że ma to być odpowiednik nagrody im. Lenina. Wtedy po jej przyznaniu nikt nie będzie już mieć wątpliwości kim jest obdarowany. Będzie to miało wymiar pocałunku Almanzora - "Jesteś już nasz, więc się już nie wymiguj, iż jest inaczej".

Na razie jednak Donaldu Tusku odbiera zasłużoną nagrodę za to, że pierwszy dostrzegł w Angeli Merkel Fuhrera Narodu Niemiec..., no powiedzmy Europejskiego. Przy jej wręczaniu pewnie strzeli kopytami tak jak onegdaj robił to jego dziadek i wrzaśnie - Jawohl Angela, Mein Fuhrer! Będzie to brzmiało mniej więcej jak dawne nasze "Ku chwale Ojczyzny"! Zakończy zaś pewnie gromkim okrzykiem od którego zadrżą szyby zamku w Akwizgranie: "Angela Merkel, ich liebe dich"! Na przyjęciu zaś, po paru głębszych będzie ze łzami w oczach śpiewał znane europejskie szlagiery jak "Wacht am Rein" czy "Deuschland, Deuschland uber alles". Ciekawe tylko, czy to wszystko pokaże nam telewizja?

Adam Leks
Redaktor "Biuletynu"

__________

Debata o religii
w przestrzeni publicznej

12 I 2010 roku o godz. 18.00 w Auli Wydziału Politologii UMCS przy Placu Litewskim 3 w Lublinie Klub Frondy zorganizował debatę pt. "Religia w przestrzeni publicznej. Wobec strasburskiego wyroku w sprawie krzyża". W dyskusji wzięli udział pani dr Anna Szarek z Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego KUL, dr Adam Kalbarczyk dyrektor Liceum imieniem Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, dziekan Wydziału Politologii UMCS prof. Grzegorz Janusz oraz Piotr Pałka - redaktor naczelny portalu fronda.pl.

3 listopada 2009 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka stwierdził, iż wieszanie krzyży w miejscach publicznych to naruszenie "prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami". Orzeczenie zostało wydane w związku ze skargą złożoną przez obywatelkę włoską pochodzącą z Finlandii. Sprawa rozpoczęła się jeszcze w 2002 r., kiedy to skarżąca poprosiła dyrekcję placówki oświatowej o zdjęcie krzyży w klasach, a następnie wobec odmowy ze strony władz szkoły usiłowała uzyskać podobny nakaz we włoskich sądach. 17 marca 2005 r. sąd administracyjny ostatecznie orzekł, że zarzuty podnoszone przez petentkę są niezasadne oraz wyraził pogląd, iż krzyż jest nie tylko znakiem religijnym, ale i symbolem jedynego kościoła z nazwy wymienionego w Konstytucji Włoch. Poniżej prezentuję wystąpienie Piotra Mazura z Lublina, który słusznie zauważył, że prawa człowieka są zwykłym nadużyciem będące przejawem silnej dominacji poglądów skrajnie liberalnych i relatywistycznych.

Tadeusz Zieliński

Video 1:
O wyroku w sprawie
krzyża na Wydziale Politologii
UMCS w Lublinie

Powyższe filmy można również obejrzeć
w lubelskiej rozgłośni pod adresem -
http://www.youtube.com/user/mndystrybucja

Redakcja "Biuletynu"

2 komentarze:

 1. Naprawdę, toż to mój kolega z Młodzieży Wszechpolskiej, Piotr Ryszard Mazur! Ulubieniec i następca Ryszarda Milewskiego w lubelskim ruchu narodowym. Słynny interlokutor Konrada Rękasa, przyjaciel Pana Żółtego o pseudonimie "Historyk Młodszy". Legenda kibiców Motoru. :)
  Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki!
  Eugeniusz Sendecki

  OdpowiedzUsuń
 2. W nawiązaniu do tekstu Pana Leksa można tylko dodać, że "są jeszcze ludzie, którzy nie wstydzą się Nagrody Nobla - co słusznie zauważył prześmiewczo kolumbijski myśliciel-reakcjonista Mikołaj Davila.
  Pozdrawiam redakcję!
  Konrad

  OdpowiedzUsuń