17 marca 2009

Spotkanie na KUL


"Co dalej z Traktatem Lizbońskim?" - to główny temat konferencji zorganizowanej przez Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" która odbyła się 13 marca br., o godź. 13.00 w Nowej Auli Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy al. Racławickich 14. Gośćmi spotkania byli dr Przemysław Czarnek (pracownik Instytutu Prawa Publicznego KUL), red. Stanisław Michalkiewicz z Warszawy, prof. dr hab. Mirosław Piotrowski (kierownik Katedry Najnowszej KUL i europoseł wybrany z okręgu wyborczym w Lublinie z listy Ligi Polskich Rodzin) oraz prof. Zbigniew Zalewski z PO. Nie przybyła - mimo zapowiedzi - p. dr Beata Piskorska kierownik Wydziału PO KL (choroba córki).

Sesję naukową otworzył okolicznościowy referat p. dr Czarnka, który przypomniał, że Traktat Lizboński daje Unii Europejskiej moc państwowości tym samym obniżając naszą zdolność oddziaływania jako suwerenne państwo. Ponadto wspiera patologie takie jak homoseksualizm. Mało tego, jego treść nigdy nie była przedstawiona Polakom, a sam Traktat nie został poddany ogólnonarodowemu referendum. Niestety, nie przeszkadza to Lechowi Kaczyńskiemu w zapowiadaniu złożenia swojego podpisu pod ustawą o ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego.

Po nim wystąpił prof. Zalewski z Platformy Obywatelskiej, jedyny w tym gremium zwolennik eurokonstytucji, który chcąc wybadać nastroje w auli zaraz na wstępie zaproponował głosowanie, kto jest a kto nie jest za Traktatem Lizbońskim. Ku jego zaskoczeniu wszyscy obecni byli przeciw, zaś dwie osoby nie miały zdania. Skonfudowany tym faktem szybko opuścił salę tłumacząc się "ważnymi obowiązkami w pracy".

Następnie głos zabrał poseł do Parlamentu Europejskiego p. prof. Mirosław Piotrowski, który podkreślił, że przy ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego doszło do wielu naruszeń prawa, a posłowie, którzy przyjmowali Traktat z Lizbony nawet go nie czytali. Konferencję zakończył referat p. Stanisława Michalkiewicza, który zaznaczył, że opinia publiczna była całkowicie pozbawiona merytorycznej debaty nad eurokonstytucją, a większość Polaków nie zna jej postanowień. Nawet politycy, a wśród nich premier Donald Tusk przyznają, że nie zapoznali się z obszerną treścią tego dokumentu. Jednak, pod wyraźnie dictum Unii Europejskiej i dominujących w niej Niemiec, polskie władze w ekspresowym tempie przeforsowały ratyfikację Traktatu w Sejmie i Senacie.

Spotkanie, w którym uczestniczyło około 100 osób, zakończyło się ożywioną dyskusją. Wszyscy uczestnicy konferencji bezpłatnie otrzymali najnowszy numer naszego pisma.

Po oficjalnej, otwartej części spotkania redakcja "Biuletynu" wraz z prezesem Okręgu Lubelskiego UPR p. Pawłem Chojeckim oraz Kol. Marianem Kowalskim zaprosili redaktora Michalkiewicza do pobliskiej kawiarni w centrum Lublina, gdzie w bardziej kameralnym gronie omówiono sprawy bieżącej sytuacji politycznej w Polsce i na świecie. Zwrócono uwagę na plany Niemiec wyraźnie zmierzających do zmiany stosunków własnościowych na polskich ziemiach zachodnich, a w perspektywie rozbiór państwa polskiego. Zdaniem red. Michalkiewicza na resztkach polskich terytoriów ustanowi się tzw. Judeopolonię, gdyż Żydzi będą lojalnymi strażnikami interesów niemieckich na terytorium szczątkowej Polski. Podjęto również temat śledztwa prowadzonego przez lubelską prokuraturę przeciwko Grzegorzowi Wysokowi z donosu dziennikarza żydowskiej gazety dla Polaków ("Gazeta Wyborcza").

Tadeusz Zieliński
(tekst + zdjęcia)

__________

Fotoreportaż:


Foto 01:
Red. Wysok - jeden z założycieli
Klubu Myśli Politycznej "VadeMecum"
relacjonuje "kulisy sprawy" swojego biuletynuFoto 02:
Stanisław Michalkiewicz z oburzeniem
przyjął działania prokuratury podjęte wobec swojego KolegiFoto 03:
Red. Michalkiewicz z zainteresowaniem
przegląda najnowszy numer "Biuletynu" Kol. WysokaFoto 04:
Jako pierwszy wystąpił dr Czarnek z Instytutu Prawa Publicznego KULFoto 05:
Sesja na KUL.
Od lewej: red. Michalkiewicz, prof. Piotrowski
oraz prof. Zbigniew Zalewski - jedyny na sali zwolennik eurokonstytucjiFoto 06:
Przemawia prof. Piotrowski - europoseł wybrany z listy LPR w LublinieFoto 07:
Referat wygłasza publicysta i autor książek
o tematyce społeczno-politycznej, red. Stanisław MichalkiewiczFoto 08:
Uczestnicy sesji ze szczególną uwagą słuchają
nagrywanego na video wystąpienia red. MichalkiewiczaFoto 09:
W konferencji uczestniczyli studenci KUL oraz
przedstawiciele lubelskich środowisk prawicowo-narodowychFoto: 10
Spotkanie w lubelskiej kawiarni "Grolsch"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz