5 listopada 2009

Nasza odowiedź

To bardzo ważny artykuł, który z przyjemnością zamieszczamy na naszym blogu. Listy i doniesienia o podobnej treści otrzymaliśmy również od przedstawicieli kilkunastu środowisk kresowych z Polski i świata. Cieszymy się, że coraz więcej jest Polek i Polaków, którzy myślą samodzielnie i mają o tym odwagę mówić, a nawet pisać. Jeszcze bardziej cieszymy się z tego, że coraz więcej takich osób odnajduje się i skupia wokół "Biuletynu": to jest bowiem nasza najważniejsza misja. Przyłączamy się do pozdrowień, a szczególne gratulacje przesyłamy administratorowi portalu kresy.pl oraz jego przyjaciołom, których sprawność i dyscyplinę mieliśmy okazję podziwiać wiele razy.

Tadeusz ZielińskiKrzyż wyrażający
treści nacjonalistyczne przy pomniku
Matki Sybiraczki

Obok pomnika Matki Sybiraczki w Lublinie ktoś ustawił brzozowy krzyż na którym znajdowała się tabliczka z napisem "Polakom zamordowanym przez szowinistycznych Ukraińców z OUN UPA - Rodacy". Nie wiadomo, kto i kiedy go ustawił. Nasi słuchacze poinformowali nas, że tabliczka została zmieniona na kartkę.

Prezes Związku Sybiraków oddział Lubelski - Janusz Pawłowski, przyznaje, że od nas dowiedział się o tym krzyżu, ale jeśli rzeczywiście tekst wyraża treści nacjonalistyczne, to jest to oburzające. Jak dodał Janusz Pawłowski, teren, na którym stoi pomnik Matki Sybiraczki należy do miasta i miasto zobowiązało się do opieki nad pomnikiem, zatem Ratusz powinien podjąć działania w sprawie krzyża i napisu.

Źródło:
- Radio Lublin z 2 XI 2009 r.
- http://www.lublin.eu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz