9 listopada 2009

Zaduszki Kresowe

Zaproszenie

Tradycyjnym zwyczajem wszystkie towarzystwa kresowe oraz rodziny - Ponarska, Katyńska, Związek Sybiraków i Stowarzyszenie Polskich Kombatantów organizują 7 oraz 8 listopada 2009 r. Zaduszki Kresowe.

Redakcja "Biuletynu" zaprasza na wspominkowe spotkanie, które odbędzie się w sobotę o godz. 10.45 w sali obrad Rady Miasta Lublina połączone z wystąpieniami Danuty Malonowej, Eugeniusza Markowskiego oraz dr Leona Popka - lubelskiego historyka zajmującego się m.in. problematyką kresową, a zwłaszcza polskimi grobami na wschodzie. Działa on na rzecz renowacji i odbudowy polskich cmentarzy i grobów, także ofiar ukraińskich szowinistów z OUN-UPA. W części artystycznej wystąpi młodzież z Gimnazjum nr 17 oraz szkół muzycznych.

Natomiast 8 listopada, w niedzielę po mszy św. w kościele powizytkowskim o godz. 9.30 planowany jest przemarsz na cmentarz przy ul. Lipowej, gdzie odbędzie się zaduszkowe zwiedzanie zabytkowej części nekropolii. Zgromadzonych oprowadzi pracownik IPN dr Leon Popek - autor monografii o cmentarzu na Lipkach oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko-Podolskiej.

Wstęp wolny!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz