26 stycznia 2010

Nadesłane do Redakcji

- Original Message -
To: mndystrybucja@o2.pl
Sent: Sunday, January 31, 2010 10:59 AM
Subject: Pikieta


Szanowni Państwo!

W piątek 5 lutego br. o godzinie 15.00 odbędzie się ogólnopolska akcja protestacyjna przeciwko gloryfikacji Stepana Bandery oraz UPA przez prezydenta Wiktora Juszczenkę. Informację tę zamieściłem na swojej stronie internetowej zaś teraz wysyłam ją do Państwa na prośbę stowarzyszeń rodzin pomordowanych na Kresach Wschodnich, które są organizatorami protestu.

13.00 - konferencja prasowa w Warszawie
15.00 - manifestacja pod ambasadą Ukrainy w Lublinie

Pikieta jest legalna i została zgłoszona władzom samorządowym. Do udziału w nich organizatorzy zapraszają nie tylko Kresowian i ich potomków, ale także wszystkich tych, którzy niezależnie od swych przekonań politycznych chcą przeciwstawić się gloryfikacji faszyzmu i antypolonizmu. Hasło protestu jest następujące:


Polska i Ukraina
- przyjaźń i pojednanie
Juszczenko, Bandera, OUN-UPA i SS Galizien
- hańba i potępienie!


Bardzo proszę o zabranie zniczy, które ułożone w kształcie krzyża będą zapalone pod ukraińską placówką dyplomatyczną na pamiątkę setek tysięcy Polaków, Ormian oraz Ukraińców pomordowanych przez szowinistów ukraińskich, jak również przygotowanie transparentów a także szerokie informowanie innych osób o tej akcji protestacyjnej. Organizatorzy chcą poprzeć także działania prezesa Związku Polaków na Ukrainie Stanisława Kosteckiego, który w proteście przeciwko gloryfikacji przez morderców narodu polskiego spod znaku OUN-UPA ma zamiar zwrócić się do MSZ RP, aby Juszczenkę uznać w Polsce za personę non grata. Do organizatorów wpływają propozycje zorganizowania w tym dniu także pikiet pod Pałacem Prezydenckim i Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Byłby to protest przeciwko milczeniu władz polskich wobec znieważania przez Juszczenkę narodu polskiego. Osobną sprawą jest zorganizowanie protestu w Warszawie w czasie losowania w niedzielę 7 lutego grup eliminacyjnych na mistrzostwa EURO 2012. Rozważany jest również list do władz FIFA i UEFA, który przetłumaczony na języki obce przedstawiłby dziennikarzom zagranicznym odradzanie się faszyzmu na Ukrainie, zwłaszcza we Lwowie.

Szczęść Boże! W jedności siła!
ks. Isakowicz-Zaleski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz