5 maja 2010

Ciekawe felietony Adama Leksa

ROZMOWY KTÓRE MIEWAŁ
KRÓL SALOMON MĄDRY


W trosce o bezpieczeństwo lotów

European Jewish News doniosło, że w feralnym samolocie z naszym prezydentem miała być także obecna delegacja Żydów z Polski wraz z naczelnym rabinem Michael'em Schudrich'em. Jak wyraził się rabin Warszawy Meir Stembler "udział delegacji został odwołany, ponieważ lot samolotu miał się odbyć podczas Sabatu". Mimo wszystko zastanawiające jest, że Żydzi jednak nie polecieli. Nie żebym się zaraz czepiał, tylko piszę tak w ogóle. Pewnie będą teraz mówić o jakimś cudzie oraz że pobożność popłaca.

Moim zdaniem trzeba teraz właśnie brać na pokład Żydów i bezpieczeństwo lotów zagwarantowane. Ze strony boskiej i pozostałej. Wszak gołym okiem widać, że Bóg swojemu narodowi sprzyja. Wobec tak oczywistych faktów nie mogę milczeć i postuluje jak powyżej. Mogłoby to mieć nawet formę jakiegoś biura podróży np. Kosher Line. Nieźle by się na tym obłowili. W końcu geszeft jest geszeft. Zastanawiałem się tylko co by było z sobotą, aż w końcu doszedłem do wniosku, że w soboty lataliby sami Żydzi ateiści.

Adam Leks
Redaktor "Biuletynu"Foto:
Wyk. Tadeusz Zieliński
Na zdjęciu - autor publikacji
red. Adam Leks


Szpiedzy Watykanu i przyjaciele Moskale

Niedawno oglądając film z prelekcji Pani prof. Anny Raźny z UJ na temat globalizacji byłem świadkiem jak prelegent nawiązując do wiodącej w tym prym Ameryki oraz płynącej stamtąd zarazy, wskazał na odradzanie się chrześcijaństwa w Rosji. W związku z tym powołując się na rosyjskich polityków wysnuł wniosek, iż w przyszłości Polska i Rosja mogą być tymi liderami, którzy przeciwstawią się tej antychrześcijańskiej oraz antynarodowej roli Stanów Zjednoczonych w świecie. Uś! Wszystko możliwe, tylko Kościół w Rosji był zawsze "Carosławny", zaś później KG-Boski. Przecież metropolita moskiewski od dawna nosił stopień wysokiego oficera KGB. Pamiętam jeszcze jak patriarcha Wsiej Rusii wznosił modły za duszę czerwonego komisarza-ateisty Leonidasa Breżniewa, który za swojego życia nic sobie nie robił ze wskazówek Syna Człowieczego, a wręcz Go zaciekle zwalczał. Wprawdzie nasi purpuraci nie są o wiele lepsi, ale dopiero są na początku tej drogi, więc jest wciąż nadzieja, że z niej zawrócą.

Cerkiew Prawosławna bez ramienia świeckiej władzy po prostu sobie nie radzi. Tak było za carów białych, tak za czerwonych, a teraz zapewne nie jest lepiej. Takamci to u nich specyfika. Przejęli ją z Bizancjum, a później "twórczo" rozwinęli. Cezaropapizm w czystej postaci. Ludzie głęboko i autentycznie wierzący, mieli zawsze w Rosji problemy i nierzadko stawali się męczennikami. Oprócz tego Cerkiew Rosyjska była "siejczas" antykatolicka, co znajdywało swój wyraz w określaniu naszych księży jako "szpiegów Watykanu" ewentualnie Rimskowo Papy. W dodatku w Swiatej Rasiji do nie dawna jeszcze śpiewano "Gdy związek nasz bratni, ogarnie ludzki ród". Więc jak mam takim ludziom ufać? Takich przyzwyczajeń trudno się wyzbyć z dnia na dzień. Ostrożnie więc z tym ekumenizmem rosyjskim... Ostrożnie! Jak to mawiał towarzysz Lenin" Ufać, ale kontrolować", albo jeszcze lepiej - wzorem agentów carskiej Ochrany serdecznie się obściskiwać naturalnie z przyjaciółmi Moskalami, a zarazem obstukiwać po kieszeniach czy aby tam nie ma nagana. W końcu zaufanie to piękna rzecz, nieprawdaż?

Adam Leks
Redaktor "Biuletynu"

4 komentarze:

 1. Świetny pierwszy felieton. Brawo Panie Adamie! W soboty żydzi pobożni mogli by latać na poduszkach z wodą. To by było koscher i bezpieczeństwo lotów VIP-ów zapewnione. Tylko ci muzułmanie zmiłowania nie mają Uś!

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałem o tych termoforach (bo chyba to miał Pan na myśli). Żyd tylko może podróżować w Szabat morzem. Pozdrawiam!
  Ps. A muzułmanie jak to muzułmanie, zabić mogą zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Katyniu zginęli też oficerowie Wojska Polskiego narodowości żydowskiej (lub jak kto woli Polacy wyznania mojżeszowego). Też się zastanawiam, dlaczego na pokładzie rosyjskiego Tupolewa nie było żadnego rabina. Nie jest też chyba możliwe, żeby taki przyjaciel Żydów jak Kaczyński żadnego z nich nie zaprosił. Najwyraźniej Żydzi olali uroczystości w Katyniu lub wiedzieli, że dojdzie do katastrofy.

  OdpowiedzUsuń
 4. W Katyniu i innych miejscach zbrodni sowieckich spoczywa około 1000 Żydów - głównie lekarzy wojskowych zabitych jako oficerów WP.

  OdpowiedzUsuń