14 maja 2010

Zaproszenie na Marsz ONR

19 maja 2010 r. otrzymaliśmy informację, że Kol. Arkadiusz Łygas został uniewinniony z absurdalnych zarzutów przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie. Przypomnijmy - pod koniec stycznia 2006 roku prokurator Jacek Miścior postawił byłemu działaczowi partii politycznej Narodowe Odrodzenie Polski obwinienie popełnienia przestępstwa z art. 257 kodeksu karnego, to jest znieważenia wyznawców religii mojżeszowej. Powodem przedstawienia zarzutów był opublikowany w gazecie "Dziennik Wschodni" artykuł opisujący akcję NOP zorganizowaną z okazji Dnia Judaizmu, która polegała na rozprowadzaniu tekstu kościelnej modlitwy Wielkiego Papieża Piusa V. "Modlitwa za wiarołomnych żydów", jak jasno wynika z treści jest modlitwą do Boga w Trójcy Świętej Jedynego, by w swej dobroci nawrócił wszystkich żyjących w błędzie i nieświadomości prawdziwej religii. Pomimo tych oczywistości prokurator Miścior w ekspresowym tempie postawił nieuzasadniony zarzut członkowi NOP odpowiedzialnemu za akcję na terenie Hrubieszowa. Kulisy działań prokuratorskich wyjaśnia częściowo wypowiedź burmistrza p. Andrzeja Wołowskiego, że istnieją silne związki władz miasta z byłymi mieszkańcami Hrubieszowa, a obecnie obywatelami państwa Izrael. Postępowanie prok. Miściora tylko potwierdziło tą opinię oraz wskazało na nierzetelność wyżej wymienionego w stosunku do przepisów prawa, nad które przedłożył lojalność względem przedstawicieli środowisk żydowskich. Szerzej sprawę opisał sam zainteresowany w postach z dnia 10 kwietnia oraz 6 maja 2010 roku.

Tadeusz Zieliński

__________

Podobnie jak w poprzednich latach, narodowcy z ONR organizują w naszym mieście demonstrację z okazji kolejnej rocznicy powstania swojego stowarzyszenia. Serdecznie zapraszamy na Ogólnopolski Marsz Patriotyczny w 76 rocznicę powstania Obozu Narodowo-Radykalnego, który odbędzie się w dniu 22 maja 2010 r. (sobota) i wyruszy o godzinie 16.30 z Placu Litewskiego pod Pomnik Ofiar Komunistycznego Terroru oraz żołnierzy AK, WiN i NSZ przy Placu Zamkowym w Lublinie. Oprócz działaczy ONR, w manifestacji udział wezmą również osoby niezrzeszone, autonomiczni nacjonaliści oraz przedstawiciele innych patriotycznych ugrupowań.

Grzegorz Wysok
Red. naczelny "Biuletynu"

Video 1:
Zaproszenie na
manifestację ONR w Lublinie
dnia 22 maja 2010 r.

Powyższy film można również obejrzeć
w lubelskiej rozgłośni pod adresem -
http://www.youtube.com/user/GrzegorzWysok09

Redakcja "Biuletynu"

1 komentarz:

  1. 19 maja 2010 r. około godz. 16.00 otrzymałem informację, że p. Arkadiusz Łygas został UNIEWINNIONY z zarzutów przez Sąd Rejonowy w Hrubieszowie! Deo Gratias! Do tematu jeszcze wrócimy po otrzymaniu szczegółowych danych. Wniosek nasuwa się prosty - TRZEBA WALCZYĆ O PRAWDĘ I WOLNOŚĆ. Gratuluję p. Arkadiuszu i pozdrawiam serdecznie!

    (-)Grzegorz Wysok

    OdpowiedzUsuń