24 maja 2010

Gdy Związek Nasz Bratni...

ROZMOWY KTÓRE MIEWAŁ
KRÓL SALOMON MĄDRY

Związek Radziecki upadł na wschodzie w atmosferze kompromitacji oraz narodowych niesnasek, ale z jakiś powodów na zachodzie Europy wciąż jest uważany za szczyt tego, co może wymyślić ludzki umysł. Okazuje się, że nie tylko Polak przed przeszkodą i po szkodzie głupi. Taki właśnie jest genezis UE. Wydawać by się mogło, że zaganianie ludzi do kołchozów, kolektywizacja we wszystkich przejawach życia, współmyślenie, to pojedynczy wybryk "tamtego systemu" a nie przechodząca w ciągłość - prawidłowość (marksizm kulturowy, poprawność polityczna). Wszystko wskazuje na to, że ZSRR nie był żadną pomyłką i wpadką ludzkości, o której jak najrychlej chciałoby się zapomnieć - tylko zwiastunem tego co ma dalej dziać się na świecie. Wsiegda i siejczas! Ludzkość wcześniej do tego przygotowywana, gładko teraz przełknie wszelki kit. Wystarczy tylko zmienić słowa starej pieśni, aby grać dalej tę samą melodię. Panowanie w powietrzu zapewnią reżymowe merdia. Ludzkie umysły zewsząd bombardowane specjalnie spreparowanymi informacjami stają się bezbronne. Pozwoli to w najbliższym czasie zoperować wszystkich "bez przerywania snu". Resztki zdroworozsądkowego myślenia nazwie się brakiem tolerancji czy jakimś innym naprędce skleconym określeniem i będzie się wyśmiewać przy każdej okazji.Foto:
Wyk. Tadeusz Zieliński
Na zdjęciu - kol. Adam Leks

Aby zaś te zachowania się nie powtarzały, odpowiednio od małego wychowa się dzieci. Trzeba wiedzieć jak walczyć z przeżytkami! Taki mały człowieczek pozbawiony wzorca w postaci swojego rodzica staje się bezbronny. Nie muszę chyba dodawać, że odetnie się ich w ogóle od wpływu na kształtowanie swoich pociech. Co najwyżej będą mogli teraz zadecydować, co ich dziecko zje dziś na obiad. Jeżeli zaś nadal będą uprawiać tę swoją rodzicielską propagandę, odbierze się im je w majestacie prawa, jak to czyni się już w Szwecji. Zresztą wychowany w ten sposób człowiek już nie będzie "spiskował". Kod rodzicielski wpajany od tylu pokoleń ustanie raz na zawsze. Zniknie w ten sposób to ostatnie siedlisko reakcji i zacofania. Służby specjalne o których istnieniu i faktycznym celu działania nikt nie wie prócz wtajemniczonych, opornych, czy też rzeczywiście zagrażających władzy pozamykają do więzień lub psychuszek. Na lżejsze przypadki nieprawomyślności nałoży się wysokie grzywny. Dowody na ich przestępczą działalność, zostaną sfabrykowane ("Triumf prowokacji"). Zresztą takich będzie niewielu. Skołowana ludzkość sama powchodzi do klatek, zamknie za sobą drzwi i odda dozorcy klucz. Mianowane zaś autorytety oraz wynajęci do tego kuglarze (pisarze, poeci, artyści) przyklasną temu oraz będą piać peany na ich cześć. Częste parady różnych dewiantów będą miały teraz za zadanie, pokazanie różnym "niedowiarkom" jaka panuje u nas wolność. Starsi i mądrzejsi, którzy na swoje nieszczęście będą jeszcze pamiętać jak to drzewiej bywało, będą musieli skwapliwie korzystać z okazji aby siedzieć cicho. O ile w swoim wieku będą wieść jeszcze na tym świecie szczęśliwy żywot. Na starość trzeba będzie zasłużyć. Głównie donośną postawą. Oczywiście aktyw (unijny?) zostanie zwolniony z tych ograniczeń, wszak prawa ustanawia się dla podwładnych a nie dla zwierzchności. No dobrze, przestanę się już nad Państwem znęcać. Pewnie wielu z was po przeczytaniu tego, żachnie się i powie "Cóż on takiego pisze?!", "To przecież niemożliwe!". Ja ze swej strony mu odpowiem: tak to niemożliwe, albowiem tak chce abyśmy myśleli Ministerstwo Prawdy. A tylko jemu wszak zależy na naszym dobru. Lulaj więc dalej słodko obywatelu i... niech ci się czasem nie przyśni rzeczywistość.

Adam Leks
Redaktor "Biuletynu"

__________

Ogłoszenie

Zarząd Główny Katolickiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów im. Jana Pawła II w Lublinie zaprasza na Mszę, która celebrowana będzie w dniu 13 czerwca 2010 r. o godz. 13.00 w kościele Ojców Kapucynów przy ulicy Krakowskie Przedmieście 42. Po Mszy Świętej w Sali franciszkańskiej przy Kościele O.O. Kapucynów odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów, podczas którego prelekcję wygłosi dr Mieczysław Ryba na temat "Sytuacja Polski po katastrofie smoleńskiej". Mile widziani będą członkowie, sympatycy oraz młodzież.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz