10 marca 2011

Poprawność polityczna w sporcie


Foto:
Wyk. Tadeusz Zieliński
Na zdjęciu - kol. Adam Leks


ROZMOWY KTÓRE MIEWAŁ
KRÓL SALOMON MĄDRY

Poprawność polityczna w sporcie

Potrójna mistrzyni olimpijska w pływaniu Stephanie Rice straciła umowę sponsorską z Jaguarem. Słynny producent samochodów zdecydował się na ten krok po tym, jak Australijka na jednym z portali społecznościowych użyła słowa "pedały" pisząc o rugbistach z RPA. S. Rice zamieściła ten komentarz po zwycięstwie jej rodaków nad drużyną z Republiki Południowej Afryki. Mimo że przeprosiła i usunęła wpis, kontraktu nie udało się uratować. Musiała też zwrócić samochód Jaguar XF, który oddano jej do użytkowania w lutym, gdy podpisywała umowę. Wszystko jedno czy rugbiści RPA tworzą, czy też nie starożytny legion tebański, zwany też "świętym hufcem". Jak opisywał Plutarch miał się on składać ze stu pięćdziesięciu par męskich kochanków, gotowych za siebie wzajemnie umrzeć. Ważne, że poprawność polityczna zatacza coraz szersze kręgi. Trzeba mieć teraz naprawdę jaja, aby móc się temu idiotyzmowi przeciwstawić.

Jednak kiedyś, o ile za podobne sprawy odbierano ludziom życie, teraz wystarczy kasę. Inna sprawa, kto "sponsoruje" Jaguara. Nie wierzę, że właściciel tejże firmy zrobił to dobrowolnie. Chociaż pewnie tak to przedstawił. Za czasów Józefa Stalina nie takie rzeczy szły za "dobrowolne". Chodziły słuchy, że nawet rozstrzeliwani byli ochotnicy. Jednak teraz anonimowi dobroczyńcy ludzkości wolą siedzieć cicho. Wystarcza im, że za parawanem pociągają za sznurki. Myślę, iż w ten sposób producent Jaguarów dał nam do zrozumienia, że zamiast sumienia można mieć samochód. Niezła reklama, prawda? Kup samochód, a zastąpi ci sumienie! Tego jeszcze nie było. Ale ta potrójna mistrzyni jest jednak cienkim Bolkiem. Dla mnie prawdziwy mistrz to ten, który oprócz przymiotów ciała nosi przymioty ducha. Ale jak już mówiłem, czasy mamy nienormalne to i bożyszcze tłumów są im podobni. Wygląda na to, że teraz wszyscy wierzą, iż poza ziemskim życiem innego już nie będzie, tak więc trzeba jak za króla Sasa - "Jeść i popuszczać pasa". Wystarczy takiemu krnąbrnemu recydywiście zagrozić zabraniem kasy, aby zaraz przywrócić go do pionu. Eunuchowaci są teraz ci oblubieńcy ludu. To nie dawni gladiatorzy.

Adam Leks

2 komentarze:

  1. Ja nie rozumiem o co chodzi z tą częścią rowerową? Jest niezwykle istotna i powiem więcej: pedał bez pary psuje całą radość z zabawy. Na rowerze oczywiście :) Przez analogię hasło "ty pedale" oznacza - ni mniej ni więcej jak jesteś nieprzydatny, bo jesteś 1 (liczba pojedyncza). Co innego np. hasło "ale z was pedały" oznacza, że jesteście świetnie pasującym i zgranym zespołem, a do tego wykonujecie kawał dobrej roboty umożliwiającej podążanie naprzód. Świat ze strachu zupełnie zwariował dla poprawności politycznej. Nawet sądy zabraniają nazywania rzeczy po imieniu. A to jest już faszyzm, a nie demokracja.

    OdpowiedzUsuń
  2. To już przesada. Niedługo na pedał w rowerze trzeba będzie mówić "element do przenoszenia napędu ze stopy na łańcuch". A swoją drogą od razu widać, że Jaguar to już co najwyżej Ford lux. A swoją drogą to całą aferę rozkręcił w dużej mierze Ian Roberts, rugbista z drużyny RPA, a jednocześnie aktywista w ruchu na rzecz homo-mniejszości. Teraz Jaguar powinien się okazać firmą naprawdę postępową
    i jego zatrudnić jako modela.

    OdpowiedzUsuń