30 marca 2011

Ruszył proces o antysemityzm

Przy udziale żywo reagującej publiczności
ruszył proces o antysemityzm

Przed lubelskim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces miejscowego dziennikarza i publicysty red. Grzegorza Wysoka, dawnego współpracownika ROPCiO, internowanego w stanie wojennym oskarżonego o "antysemityzm" oraz "nawoływanie do waśni na tle narodowościowym". Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, polegającego między innymi na publikacji w 2008 r. artykułów na temat skali roszczeń reprywatyzacyjnych środowisk żydowskich wobec Polski, złożyli dziennikarz lokalnego dodatku "Gazety Wyborczej" i ówczesny radny Platformy Obywatelskiej mec. Paweł Bryłowski z Lublina. Oprotestowali oni w ten sposób fakt kolportowania wydawanego przez redaktora Wysoka "Biuletynu Narodowego" do skrzynek rajców w lubelskim ratuszu. Sąd miał początkowo wątpliwości odnośnie małej precyzji stawianych narodowcowi zarzutów, ale ostatecznie sprawa trafiła na wokandę.

Podczas blisko trzygodzinnych wyjaśnień Wysok bronił się argumentem, że posługiwał się wyłącznie publicznie dostępnymi materiałami, jak publikacje Światowego Kongresu Żydów, badania profesora Feliksa Konecznego czy prace współtwórcy Unii Europejskiej hrabiego Coudenhove-Kalergiego. Przede wszystkim przeprowadził jednak polemikę z zastępującymi w zasadzie akt oskarżenia opiniami biegłych rzeczoznawców - politologa doktora hab. Konrada Zielińskiego (stypendysty izraelskich instytucji naukowych) oraz językoznawcy prof. Ryszarda Tokarskiego. Na wystąpienie Wysoka żywiołowo reagowała zgromadzona w sądzie publiczność złożona z sympatyków idei narodowej.

(TAK)

Źródło:
"Nowy Tydzień w Lublinie" - tygodnik lokalny
nr 16 (231) z 18-25 kwietnia 2011 r.
strona II

6 komentarzy:

 1. Żydzi sami siebie uważają za ludzi innej kategorii, rasy itd. Wysok pisząc o żydowskich roszczeniach sam w tym momencie stał się dla Żydów antysemitą. Proszę wpisać w google "hasbara" i poczytać jak Żydzi z gojami toczą wojnę w mediach. Proszę też wpisać hasło "tajemnica Komorowskich". Okazuje się, że "nasza" prezydentowa jest Żydówką, a jej rodzice wiele lat pracowali w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego. Bronek ma fajnych teściów...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pojęcie antysemityzmu odnoszące się wyłącznie do Żydów to nadużycie, ponieważ Semici to w przeważającej większości Arabowie z Bliskiego Wschodu. Ale jak to w zwyczaju Żydów - zaanektują wszystko, aby osiągnąć swój zamierzony szowinistyczny cel. Goje! Nie dajmy się zwariować!

  OdpowiedzUsuń
 3. OBRONA WOLNOŚCI SŁOWA_protest przeciw cezurze komercyjnych mediów. Zobaczcie to! Tutaj można zablokować onet.pl i jego propagandę http://teno386.awardspace.info. Polega to na zawieszaniu serwera - im więcej uczestników to onet.pl padnie. Cały myk polega na tym, aby przebywać on-line non stop lub co jakiś czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie podzielałem w pełni poglądów pana Wysoka, ale uważam, że cały ten proces przeciwko niemu to zwykła farsa. Mamy niebezpieczny precedens rozprawiania się z niewygodnymi poglądami, patrz choćby Zyzak i jego promotor. Pan Wysok powinien zostać uniewinniony z wszelkich zarzutów, a potem wypunktowany w porządnej publikacji!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak się Polacy nie opanują to Żydzi zrobią z Polski to samo co zrobili z USA. Wyssali wszystko co się dało z naiwnych Amerykanów, użyli ich żołnierzy w wojnach jakie im pasowało wywołać, doprowadzili gospodarkę to ruiny i teraz przymiarkę robią na Polskę. Niewolnikami Żydów Polacy zostaną tak jak byli przed wojną. Trzeba nam się obudzić i te wszystkie nowe, wprowadzone prawa przez Żydów wymazać z polskiego kodeksu karnego. Oni się tak prawami obstawią jak w Stanach. Nie będzie mógł Polak miał słowo "Żyd" powiedzieć, bo będzie mu kara kilku miesięcy groziła.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wychodzi redaktorowi Adamaszkowi z lubelskiego oddziału "Gazety Wyborczej",
  bo jak naprawdę dzieje się coś ważnego w regionie to nie ma o tym zielonego pojęcia. Najlepiej nasrać na miasto jakimś spleśniałym tematem, którego de facto nie ma. Znaleźć antysemityzm tam gdzie nie ma antysemityzmu... A może sam
  redaktor naczelny da medal?

  OdpowiedzUsuń